Hakkımızda

Biz Kimiz ?

 

Göksu Global olarak 2009 yılında gıda sektörüne yönelik üretim yapmak amacıyla faaliyetlerimize başladık. 2011 yılında, ilk markamız olan “Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi” ’ni kuran şirketimiz, “franchising danışmanlığı” ve “üretim tedarik” hizmetleri vererek bugün 77 ilde yüzlerce franchise işletme sayısına ulaşan ulusal bir markayı ülkemize kazandırdı. Fast food pazarındaki fırsatları değerlendirmek amacıyla franchise sektörüne yönelik  “Vili Pizza” ’yı kuran ekibimiz, son olarak uzun süren tasarım, arge çalışmaları ve sektördeki tecrübelerini birleştirerek “Bex Coffee&Chocolate” markasını çıkarmıştır. Antalya Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Gıda Tedarikçisi ismini verdiğimiz tesisimiz 14.000m2 arazi üzerine kurulu olup, 8.500m2 üretim ve depolama alanına sahiptir. Bünyemizde; limonata, kahve, içecek tozları, kurabiye ve çikolata üretimleri yer almaktadır. Üretim tesisimiz ISO 22000, ISO 9001, ISO 10002, Helal Gıda ve IFS Global Markets Food 2 kalite belgelerine sahiptir. Üretim, planlama, danışmanlık, tedarik, yönetim ve pazarlama süreçlerinde edindiğimiz bilgi birikimiyle, Türkiye pazarında başarılı bir büyüme grafiği yakalayan şirketimiz, grup bünyesi dışındaki zincir markalar için de üretim ve tedarik hizmeti sunmaktadır. Şirketimiz perakende sektörüne yönelik Limmo, La Salvaje, Dr.Malio ve Kurukahveci Bayramefendi markaları ile üretim yapmakta olup, ayrıca private label olarak da çeşitli markalara tedarik hizmeti vermektedir. Ekip gücümüz ve markalarımız ile global pazarda güçlü oyuncular arasında olmak için emin adımlar ile ilerlemekteyiz.

 

 

 

Vizyon&Misyon

 

Varoluş Sebebimiz (Misyon)

 

Gelişen dünyayı ve teknolojiyi takip ederek sektörümüz ile ilgili tüketicinin problemlerine çözüm üretmek ve bu çözümler ile pazarın büyümesine katkı sağlamak.

Ülkesini en çok seven, üretip ülkesine döviz getirendir felsefesiyle ülkemizin geleceği için daha çok üretmek ve ihracat yapmak.

Yeni konseptler oluşturup tüketiciye benzersiz bir deneyim sağlamak ve ülkemizden daha çok sayıda marka çıkmasını sağlamak.

 

Gelecek Hedefimiz (Vizyon)

Sürekli  üretim  felsefemizi  teknoloji, sürdürülebilirlik  ve  kalite  çerçevesinde, bilimsel   metotlarla destekleyerek, Ülkemizin dünya çapında ürün ve fikir üretim değeri olmasını   sağlayacak faaliyetlerde bulunarak Türkiye ve Dünyanın sayılı şirketleri arasında yer almak.

 

 

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

 

 

 

 

DEĞERLERİMİZ

 

EKİP RUHU VE AİLE ANLAYIŞIMIZ

Ekip olmaya çok değer veriyoruz. Hedeflerimize ulaşabilmek için ekip olarak her birimiz bu ailenin bir üyesi ve parçası olarak çalışıyoruz. Bu nedenle işimizde disiplin, sadakat, saygı ve işbirliğine önem veriyoruz.

 

İNOVATİF DÜŞÜNME VE GİRİŞİMCİLİK

Öncelikli olarak problemlere çözüm olarak ürettiğimiz değerlerin insanlığa faydalı yönlerini ortaya koyuyor ve bunları sürdürülebilir kılıyoruz. İnovasyon  ve girişimciliği çalışmamızın her aşamasında uyguluyoruz.

 

HEDEFLER BİZİM GÜCÜMÜZDÜR

Ekip üyelerimizin bireysel fikirlerine önem veriyor ve bu fikirleri takım olarak tıpkı bir organizma gibi hedef belirleyerek sonuca taşıyoruz. İş dünyasında hedefleri ile yaşayan insanların çalışmayı arzu ettiği bir şirket olmayı hedefliyoruz.

 

 

 

YOLCULUĞUMUZ

 

Aslında kısa zamanda büyük başarılara imza atan yolculuğumuz uzun bir mazinin eseri.  Babamız Ahmet GÖKSU ’nun uzun yıllar gıda alanında yaptığı gıda toptancılığı, lokantacılık, pastanecilik, ekmekçilik gibi işler ile oluşturduğu know-how aile bireylerimizde daima bir gıda işi yapmaya teşvik oluşturmuştur. 2011 yılında Boğaçhan GÖKSU 'nun bu arzu üzerine kurduğu kahve konsepti ‘’Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi’’ ile bu yola tekrar başlayan şirketimiz kendi alanında önemli başarılara imza atmış diğer ekip üyelerininde işe dahil olması ile bugünkü konumuna erişti ve bugüne kadar 77 ilde yüzlerce şubeye ulaşan dev bir kahve zinciri haline geldi. 2011 yılından bu yana gıda sektörünün yanında plastik, seramik, teknoloji gibi alanlarda da yatırım yapan şirketimiz 2017 senesinin sonuna gelindiğinde aldığı kararlar neticesinde diğer sektörlerdeki bu yatırımlarından çıktı. Miras aldığımız know-how u devam ettirmeye karar vererek devamında gelecek yatırımları sadece gıda alanında yapmaya karar verdik. Bu kararın en önemli çıktısı olarak en iyi yapabildiğimiz iş ve bulunduğumuz coğrafyayı da kullanarak ihracat yapmaya karar verdik. Diğer sektörlerde bu yatırımları yaparken kendimizi geliştirmeye ara vermedik. Gıda Tedarikçisi yapısı içerisinde içecek sektörü tüketicisinin katkı maddeli boyalı ürünleri tüketmek istememesi gibi problemlerini dinleyerek annemizden öğrendiğimiz limonata reçetesini endüstriyel hatta uyarladık. Limmo markası ile taze ev limonatasını donuk teknolojisini kullanarak piyasaya çıkardık. Dünyada trend olan soğuk kahve tüketiminde tüketicilerin instant ürün tüketmek istememeleri bizi bugün uzun raf ömrünü doğallığıyla bütünleştirdiğimiz cold brew kahve üretimine götürdü. Bu iki ürün de ihracat pazarında katma değerli ve kaliteli ürün yapısıyla talep görmektedir. İngiltere menşeili Self servis hizmet sistemi, özgün ambiyans ve ürünleri ile yeni neslin enerji ve lezzet anlayışından ilham alınan Bex coffee&chocolate markası ile Global pazarda yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardık. Yolculuğumuzu anlatırken bu örnekler ortaya koyduğumuz başarıların sadece birkaçını oluşturmaktadır. Bugüne kadar yaşadıklarımızı özet olarak anlatmak için bir mottomuz var. Our adventure is food. Yani bizim maceramız Gıda. 


info@goksuglobal.com