Hakkımızda

Göksu Global Gıda San. ve Tic. A.Ş., 2009 yılında gıda sektörüne yönelik üretim yapmak amacıyla faaliyetlerine başlamıştır. 2011 yılında, ilk markası olan “Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi” ’ni kuran şirketimiz, markaya “franchising danışmanlığı” ve “üretim tedarik” hizmetleri vererek bugün 76 ilde, 187 franchise işletme sayısına ulaşmasını sağlamıştır. Devam eden süreçte, farklı sektörlerde önemli yatırımlara imza atarak büyümeyi sürdüren şirketimiz; 40 yıllık bir marka olan “Salman Pastanesi” ’ni bünyesine dahil etmiştir. Fast food pazarındaki fırsatları değerlendirmek amacıyla “Vili Pizza” ’yı kuran şirketimiz, son olarak uzun süren tasarım, arge çalışmaları ve sektördeki tecrübelerini birleştirerek “Bex Coffee&Chocolate” markasını çıkarmıştır. Ekip gücü ve markaları ile global pazarda güçlü oyuncular arasında olmak için emin adımlar ile ilerlemekteyiz. 

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde yer alan üretim tesisimiz 14.000m2 arazi üzerine kurulu olup, 8.500m2 üretim ve depolama alanına sahiptir. Bünyemizde; kahve ve kahve ürünleri, yeniden paketleme, pastacılık ürünleri, çikolata ürünleri ve meyve işleme tesisleri yer almaktadır. Üretim tesisimiz ISO 22000, ISO 9001, ISO 10002 ve Helal Gıda kalite belgelerine sahip olup, BRC kalite belgesi için de hazırlıkları tamamlanmış son aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Üretim, planlama, danışmanlık, tedarik, yönetim ve pazarlama süreçlerinde edindiğimiz bilgi birikimiyle Türkiye pazarında başarılı bir büyüme grafiği yakalayan şirketimiz, grup bünyesi dışındaki zincir markalar için de üretim ve tedarik hizmeti sunmaktadır. Ayrıca “Private Label” olarak da çeşitli markalara üretim gerçekleştirmektedir.

Firmanın üretimini gerçekleştirdiği ürünlerde de perakende pazarı için hazırladığı markaları olan "Limmo", "Kurukahveci Bayramefendi", "DrMalio", "LaSalvage" ile yakın zamanda marketlerde olmayı hedeflemektedir. İhracat için özellikle Türk lirası ile üretip döviz ile satışı hedeflenen Limmo limontanın ülkemiz adına istihdamı artırıp çiftçimizi destekler nitelikte olduğu için stratejik planlarda ilk sırada bulunmasına sebep olmuştur.

Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’de 2017 de ülkemizde 7. ve 2018’de 4. olarak finalist listesinde yer alan Göksu Global A.Ş., kazandığı Üstün Başarı Sertifikalarının yanı sıra, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından düzenlenen “İhracatın Yıldızları 2018” ödül töreninde de inovasyon dalında ödüle layık görülmüştür. Firmamız ayrıca Antalya OSB tarafından “Gelecek Vaat Eden Firma” ve “En Çok Eğitim Alan Öncü Firma” ödüllerine layık görülmüştür. Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından 2017, 2018 ve 2019 yıllarında 6 ayrı ürününe, toplamda 10 adet “Üstün Lezzet Ödülü” almıştır. 

Firmamız sürekli ilerleme, istihdam ve katma değer yaratma vizyonuyla Türkiye’de ve dünya pazarlarında lider kuruluşlar arasında yer almayı hedeflemektedir.

Küresel ölçekte önemli değişim ve dönüşümlerin yaşandığı bir dönemdeyiz. Teknoloji alanında yaşanan yoğun rekabet, ekonomi ve siyaset sahasındaki gelişmeler dünya ve ülke gündemini yakından ilgilendiriyor. Bu durum, yeni şartlara hızlı adapte olmayı hepimiz için zorunlu kılıyor.

Bugün dünyamız yenilikçi vizyona sahip, ilkeli ve cesur girişimlere her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duymakta. Sürdürülebilirlik, inovasyon ve stratejik bakış açısı, ulusal ve uluslararası planda ticari başarının vazgeçilmez kriterleri arasında yer alıyor. Göksu Global A.Ş. işte bu bakış açısı ile kuruldu.

Üretime, gelişime ve istihdama öncelik veren, köklerine ve geleneksel değerlerine bağlı bir kültürden güç alıyoruz. Bir aile şirketi olarak, tüm hamlelerimiz ve yatırım kararlarımızda, ülkemize ve insanımıza gerçek manada yarar sağlamayı olmazsa olmazımız olarak görmekteyiz. Sahip olduğumuz değerleri en iyi şekilde temsil edebilmek, ülkemizden aldığımız gücü bu topraklara çok daha fazlasıyla kazandırmak, şirketimizin yegane motivasyon kaynağı.

Kurulduğumuz günden bu yana, ortak ve paydaşlarımıza en yüksek kalite standartlarında ürün ve hizmetler sunmayı ilke edindik. Bizimle aynı fikirleri ve heyecanı paylaşan değerli girişimci ve iş adamlarıyla ortak bir sinerji yaratarak ülkemize ve insanımıza katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda; şirketlerimizi yeni hedeflere, ülkemizi yeni markalarla geleceğe taşıma projeksiyonunu, Büyük Türkiye idealine ulaşmada çok önemli bir adım olarak görmekteyiz.

Kişilerin ve kurumların kazanması ve kalkınmasıyla birlikte; ülkemizin ve toplumumuzun da sosyal ve kültürel, siyasal ve ekonomik, bilimsel ve teknolojik yönlerden ilerlemesine ve böylece daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye inşa edilmesine katkıda bulunmak için “biz varız” diyoruz…
Boğaçhan Göksu
Yönetim Kurulu Başkanı

info@goksuglobal.com